vineri, 6 iunie 2008

Traktor Chelyabinsk - Khimik Moscow

Acest meci este tipul de confruntare clasica intre o echipa ce nu are nici un fel de asteptari de la acest sezon si o echipa ce isi doreste sa termine intre primele echipe. Cei de la Traktor Chelyabinsk sunt una dintre cele mai slabe echipe din Superliga rusa la Hochei, mai slabi decat ei fiind doar Amur Khabarovsk poate. Cei de la Khimik Moscow Oblast au un lot valoros cu jucatori cunoscuti la nivel mondial. Cei de la Traktor Chelyabinsk sunt o echipa modesta fara nume sonore. Cei de la Traktor Chelyabinsk au o defensiva ce nu este capabila de o performanta constanta pe parcursul unui mei. In prima etapa s-a intamplat la fel cand la scorul de 1-1 le-au permis celor de la SKA St Petersburg sa marcheze 2 goluri in a treia repriza pentru a transa jocul. Cei de la Khimik Moscow Oblast insa sunt mult mai experimentati si parerea mea este ca in fata unui adversar slab cum este Traktor Chelyabinsk nu vor avea foarte mari probleme. Din aceste motive mizez pe victoria celor de la Khimik Moscow Oblast in timpul regulamentar fara prelungiri.